Kız isteme cinayetle sonuçlandı

10

Denizli’nin Çivril ilçesinde meydana gelen olayda daha önce İsmail Yılmaz ve kardeşi M.Y, evlenmek istediği kızın babası Zeynel K’nın babası ile görüşmeye gitti.
Zeynel K.’yı çalıştığı tarlasında ziyaret eden abi-kardeş kısa bir süre sonra Zeynel K. ile sözlü olarak tartışmaya başladı. Tartışmanın kısa sürede büyüyerek kavgaya dönmesi üzerine İsmail yolmaz üzerinde bulundurduğu bıçakla Zeynel K. ile birlikte yanında bulunan İ.K. ve S.K’yı vücudunun çeşitli yerlerinden yaraladı.

Bıçaklı saldırı sonrasında İsmail Yılmaz ve kardeşi M.Y. olay yerinden kaçmak istedikleri esnada kızını istedikleri ve bıçakla yaraladıkları baba Zeynel K. da yanında bulundurduğu silahla 5 el ateş açtı. Zeynel K.’nın silahından çıkan kurşunlar İsmail Yalmaz’a ve kardeşi M.Y’ye isabet etti. Olay yerinde ağır yaralanan İsmail Yalmaz hayatını kaybederken, kardeşi yaralı olarak kaçtı.
Olay sonrası ihbar üzerine olay yerine jandarmave sağlık ekipleri sevk edilirken bıçakla yaralanan Zeynel K., İ.K. ve S.K. yaralı olarak Denizli Devlet Hastanesine kaldırılırken olay yerinde hayatını kaybeden İsmail Yalmaz’ın cansız bedeni ise Pamukkale Üniversitesi Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Zeynel K. tarafından silahla vurulan M.Y olay yerinden kaçtıktan kısa bir süre sonra jandarma ekipleri tarafından yakalanarak, ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.